R2E225-AX52-05
Description
MOTORIZED IMPELLER
DataSheet
R2E225-AX52-05 PDF
Type Description
Series:R2E225
Package:Bulk
Part Status:Active
Voltage - Rated:230VAC
Size / Dimension:Round - 225mm Dia
Width:85.00mm
Air Flow:-
Fan Type:Motorized Impellers
Features:Capacitor, Thermal Overload Protector (TOP)
Noise:-
Power (Watts):165W
RPM:3000 RPM
Termination:4 Wire Leads with Splice Terminals
Ingress Protection:IP44
Operating Temperature:-13 ~ 104°F (-25 ~ 40°C)