OA80AP-22-2WB
Manufacturer
Orion Fans
VIGOR # :
Description
FAN AXIAL 80X38MM 230VAC WIRE
Catalog
AC Fans
DataSheet
OA80AP-22-2WB PDF
Type Description
Series:OA80
Package:Box
Part Status:Active
Voltage - Rated:230VAC
Size / Dimension:Square - 80mm L x 80mm H
Width:38.00mm
Air Flow:25.0 CFM (0.700m³/min)
Static Pressure:0.160 in H2O (39.8 Pa)
Bearing Type:Ball
Fan Type:Tubeaxial
Features:-
Noise:32.0dB
Power (Watts):12.00W
RPM:2400 RPM
Termination:2 Wire Leads
Ingress Protection:-
Operating Temperature:-4 ~ 176°F (-20 ~ 80°C)