R2E225-RA92-20
Description
225 MM AC CENTRIFUGAL FAN
DataSheet
R2E225-RA92-20 PDF
Type Description
Series:RadiCal® R2E225RA
Package:Bulk
Part Status:Active
Voltage - Rated:230VAC
Size / Dimension:Round - 225mm Dia
Width:99.00mm
Air Flow:765.2 CFM (21.43m³/min)
Fan Type:Motorized Impellers
Features:-
Noise:76.0dB(A)
Power (Watts):225W
RPM:2600 RPM
Termination:4 Wire Leads
Ingress Protection:IP44
Operating Temperature:-13 ~ 113°F (-25 ~ 45°C)