R2E250-RA50-09
Description
FAN IMP MTRZD 250X99MM 230VAC
DataSheet
R2E250-RA50-09 PDF
Type Description
Series:RadiCal® R2E250RA
Package:Bulk
Part Status:Active
Voltage - Rated:230VAC
Size / Dimension:Round - 250mm Dia
Width:99.00mm
Air Flow:-
Fan Type:Motorized Impellers
Features:-
Noise:-
Power (Watts):210W
RPM:2500 RPM
Termination:-
Ingress Protection:IP44
Operating Temperature:-40 ~ 176°F (-40 ~ 80°C)