R4E280-AD12-15
Manufacturer
ebm-papst Inc.
VIGOR # :
Description
FAN IMP MTRZD 280X125MM 115VAC
Catalog
AC Fans
DataSheet
R4E280-AD12-15 PDF
Type Description
Series:R4E280
Package:Bulk
Part Status:Active
Voltage - Rated:115VAC
Size / Dimension:Round - 280mm Dia
Width:125.0mm
Air Flow:991.8 CFM (27.77m³/min)
Static Pressure:-
Bearing Type:Ball
Fan Type:Motorized Impellers
Features:-
Noise:67.0dB(A)
Power (Watts):105W