R2E140-AS77-05
Description
AC BACKWARD-CURVED MOTORIZED IMP
DataSheet
R2E140-AS77-05 PDF
Type Description
Series:R2E140
Package:Bulk
Part Status:Active
Voltage - Rated:230VAC
Size / Dimension:Round - 140mm Dia
Width:72.00mm
Air Flow:-
Fan Type:Motorized Impellers
Features:Capacitor, Thermal Overload Protector (TOP)
Noise:-
Power (Watts):110W
RPM:1400 RPM
Termination:4 Wire Leads with Splice Terminals
Ingress Protection:IP44
Operating Temperature:-13 ~ 86°F (-25 ~ 30°C)