R2E250-AV65-01
DataSheet
R2E250-AV65-01 PDF
Part Status:Active
Voltage - Rated:230VAC
Size / Dimension:Round - 250mm Dia
Width:89.00mm
Noise:-
Power (Watts):160W
RPM:2750 RPM
Termination:4 Wire Leads with Splice Terminals
Ingress Protection:IP44
Operating Temperature:-13 ~ 113°F (-25 ~ 45°C)