RER101-36/12N/2HHPR-181
Manufacturer
ebm-papst Inc.
VIGOR # :
Description
FAN IMP MTRZD 101X51.7MM 12VDC
Catalog
DC Brushless Fans (BLDC)
DataSheet
RER101-36/12N/2HHPR-181 PDF
Type Description
Series:RER101
Package:Bulk
Part Status:Active
Voltage - Rated:12VDC
Size / Dimension:Round - 101mm Dia
Width:51.70mm
Air Flow:112.0 CFM (3.14m³/min)
Static Pressure:-
Bearing Type:Ball
Fan Type:Motorized Impellers
Features:PWM Control, Speed Sensor (Tach)
Noise:74.0dB(A)
Power (Watts):20.5 W