B7530M12B-BSR
Manufacturer
Mechatronics
VIGOR # :
Description
BLOWER 75X30MM 12VDC
Catalog
DC Brushless Fans (BLDC)
DataSheet
B7530M12B-BSR PDF
Type Description
Series:B7530
Package:Bulk
Part Status:Active
Voltage - Rated:12VDC
Size / Dimension:Square/Rounded - 76mm L x 76mm H
Width:30.00mm
Air Flow:10.6 CFM (0.297m³/min)
Static Pressure:0.380 in H2O (94.6 Pa)