
| Type | Description |
|---|---|
| Series: | G4020 |
| Package: | Bulk |
| Part Status: | Active |
| Voltage - Rated: | 5VDC |
| Size / Dimension: | Square - 40mm L x 40mm H |
| Width: | 20.00mm |
| Air Flow: | 11.0 CFM (0.308m³/min) |
| Static Pressure: | 0.200 in H2O (49.8 Pa) |
| Bearing Type: | Ball |
| Fan Type: | Tubeaxial |
| Features: | Thermal Overload Protector (TOP) |
| Noise: | 29.0dB(A) |
| Power (Watts): | - |
| RPM: | 7000 RPM |
| Termination: | 2 Wire Leads |
| Ingress Protection: | - |
| Operating Temperature: | - |
| Approval Agency: | CE, cUL, TUV, UL |
| Weight: | 0.062 lb (28.12 g) |
| Quantity | Unit Price | Ext. Price |
|---|---|---|
| 1 | ||
| 10 | ||
| 25 | ||
| 50 | ||
| 100 | ||
| 250 | ||
| 500 |
Current price of G4020H05B-RSR is for reference only, if you want to get best price, please submit a inquiry or direct email to our sales team sales@Vigorcomp.com
FAN BLOWER 120X32MM 24VDC WIRE
FAN 92X25MM 12VDC RBLS IP68
FAN AXIAL 50X10.5MM 5VDC WIRE
CRYSTAL 18.0000MHZ 8PF SMD
MEMS OSC TCXO 32.7680KHZ LVCMOS
XTAL OSC VCXO 133.6500MHZ HCSL
FAN AXIAL 40X20MM 5VDC