
| Type | Description |
|---|---|
| Series: | F8025 |
| Package: | Bulk |
| Part Status: | Active |
| Voltage - Rated: | 5VDC |
| Size / Dimension: | Square - 80mm L x 80mm H |
| Width: | 25.00mm |
| Air Flow: | 25.0 CFM (0.700m³/min) |
| Static Pressure: | 0.050 in H2O (12.4 Pa) |
| Bearing Type: | Ball |
| Fan Type: | Tubeaxial |
| Features: | Auto Restart, Locked Rotor Protection, Speed Sensor (Tach) |
| Noise: | 20.0dB(A) |
| Power (Watts): | - |
| RPM: | 1500 RPM |
| Termination: | 3 Wire Leads |
| Ingress Protection: | - |
| Operating Temperature: | - |
| Approval Agency: | CE, cUL, TUV, UL |
| Weight: | 0.174 lb (78.93 g) |
| Quantity | Unit Price | Ext. Price |
|---|---|---|
| 1 | ||
| 300 |
Current price of F8025S05B1-FS is for reference only, if you want to get best price, please submit a inquiry or direct email to our sales team sales@Vigorcomp.com
FAN AXIAL 119X38MM 24VDC WIRE
38X28 12VDC 18.1CFM TACH PWM
FAN AXIAL 40X10MM 5VDC WIRE
MEMS OSC XO 125.0000MHZ LVDS SMD
FAN AXIAL 80X25MM BALL 5VDC WIRE
DC DC CONVERTER 5V 2W
CONN HEADER SMD R/A 5POS 2.54MM