
| Type | Description |
|---|---|
| Series: | - |
| Package: | Box |
| Part Status: | Active |
| Voltage - Rated: | 12VDC |
| Size / Dimension: | Square - 92mm L x 92mm H |
| Width: | 25.00mm |
| Air Flow: | 58.2 CFM (1.63m³/min) |
| Static Pressure: | 0.220 in H2O (54.8 Pa) |
| Bearing Type: | Ball |
| Fan Type: | Tubeaxial |
| Features: | Locked Rotor Protection, PWM Control, Speed Sensor (Tach) |
| Noise: | 38.0dB(A) |
| Power (Watts): | 2.4 W |
| RPM: | 3200 RPM |
| Termination: | 4 Wire Leads |
| Ingress Protection: | - |
| Operating Temperature: | 14 ~ 158°F (-10 ~ 70°C) |
| Approval Agency: | CE, cURus, TUV |
| Weight: | 0.188 lb (85.28 g) |
| Quantity | Unit Price | Ext. Price |
|---|---|---|
| 1 |
Current price of DC0922512H2B-BT0 is for reference only, if you want to get best price, please submit a inquiry or direct email to our sales team sales@Vigorcomp.com
FAN 12VDC 80X20MM TACH
FAN AXIAL 92X25MM 24VDC WIRE
FAN 12VDC 60X10MM 4WIRES
MEMS OSC XO 66.6666MHZ LVCMOS LV
XTAL OSC VCXO 245.7600MHZ HCSL
FAN 12VDC 92X25MM 4WIRES
CONN SMB PLUG R/A 50 OHM SOLDER