
| Type | Description |
|---|---|
| Series: | OD6025 |
| Package: | Box |
| Part Status: | Active |
| Voltage - Rated: | 48VDC |
| Size / Dimension: | Square - 60mm L x 60mm H |
| Width: | 25.00mm |
| Air Flow: | 32.0 CFM (0.896m³/min) |
| Static Pressure: | 0.240 in H2O (59.8 Pa) |
| Bearing Type: | Ball |
| Fan Type: | Tubeaxial |
| Features: | Auto Restart |
| Noise: | 32.0dB |
| Power (Watts): | 3.4 W |
| RPM: | 4400 RPM |
| Termination: | 2 Wire Leads |
| Ingress Protection: | IP68 - Dust Tight, Waterproof |
| Operating Temperature: | 5 ~ 149°F (-15 ~ 65°C) |
| Approval Agency: | cURus, TUV |
| Weight: | 0.141 lb (63.96 g) |
| Quantity | Unit Price | Ext. Price |
|---|---|---|
| 1 |
Current price of OD6025-48HHBIP68 is for reference only, if you want to get best price, please submit a inquiry or direct email to our sales team sales@Vigorcomp.com
FAN AXIAL 30X15MM BALL 5VDC WIRE
FAN 12VDC 80X20MM 3WR
FAN AXIAL 172X51MM 24VDC WIRE
48VDC 60X60X25MM IP68
DC DC CONVERTER 95V 75W
DC DC CONVERTER 18.5V 25W
CONN PLUG HSNG MALE 19POS INLINE