
| Type | Description |
|---|---|
| Series: | HPLC, FDD1-17238 |
| Package: | Bulk |
| Part Status: | Active |
| Voltage - Rated: | 24VDC |
| Size / Dimension: | Rectangular/Rounded - 172mm L x 151mm H |
| Width: | 38.50mm |
| Air Flow: | 245.0 CFM (6.86m³/min) |
| Static Pressure: | 0.732 in H2O (182.3 Pa) |
| Bearing Type: | Ball |
| Fan Type: | Tubeaxial |
| Features: | - |
| Noise: | 56.0dB(A) |
| Power (Watts): | 18.7 W |
| RPM: | 3200 RPM |
| Termination: | 2 Wire Leads |
| Ingress Protection: | - |
| Operating Temperature: | -4 ~ 158°F (-20 ~ 70°C) |
| Approval Agency: | CE, cURus, TUV |
| Weight: | 1.9 lbs (861.8 g) |
| Quantity | Unit Price | Ext. Price |
|---|---|---|
| 1 | ||
| 10 | ||
| 25 | ||
| 50 | ||
| 100 |
Current price of FDD1-17238DBLW42 is for reference only, if you want to get best price, please submit a inquiry or direct email to our sales team sales@Vigorcomp.com
FAN AXIAL 50X15MM 24VDC WIRE
FAN AXIAL 25.5X10MM 5VDC WIRE
FAN 12VDC 50X15MM 2WIRES
XTAL OSC XO 51.8920MHZ CMOS SMD
XTAL OSC TCXO 38.8800MHZ
FAN AXIAL 172X38.5MM 24VDC WIRE
CONN HEADER VERT 50POS 2.54MM