
| Type | Description |
|---|---|
| Series: | San Ace 40 |
| Package: | Box |
| Part Status: | Active |
| Voltage - Rated: | 12VDC |
| Size / Dimension: | Square - 40mm L x 40mm H |
| Width: | 10.00mm |
| Air Flow: | 5.3 CFM (0.148m³/min) |
| Static Pressure: | 0.165 in H2O (41.1 Pa) |
| Bearing Type: | Ball |
| Fan Type: | Tubeaxial |
| Features: | Locked Rotor Sensor |
| Noise: | 25.0dB(A) |
| Power (Watts): | 840 mW |
| RPM: | 6200 RPM |
| Termination: | 3 Wire Leads |
| Ingress Protection: | - |
| Operating Temperature: | 14 ~ 140°F (-10 ~ 60°C) |
| Approval Agency: | CSA, TUV, UL |
| Weight: | 0.042 lb (19.05 g) |
| Quantity | Unit Price | Ext. Price |
|---|---|---|
| 1 | ||
| 10 | ||
| 25 | ||
| 50 | ||
| 100 | ||
| 250 |
Current price of 109P0412H9D01 is for reference only, if you want to get best price, please submit a inquiry or direct email to our sales team sales@Vigorcomp.com
FAN - 603-1333/WM2312TR/WM2001
FAN 60X76MM 12VDC TACH,PWM
FAN AXIAL 60X20MM 24VDC WIRE
LED XLAMP WARM WHITE 2700K 0606
LED XLAMP NEUTRAL WHT 4000K 2SMD
FAN 40X10MM 12VDC LOCK
LAPPING FILM CERIUM OXIDE 5"