
| Type | Description |
|---|---|
| Series: | San Ace B97 |
| Package: | Box |
| Part Status: | Active |
| Voltage - Rated: | 24VDC |
| Size / Dimension: | Rectangular/Rounded - 97.1mm L x 95mm H |
| Width: | 33.00mm |
| Air Flow: | 65.3 CFM (1.83m³/min) |
| Static Pressure: | 7.830 in H2O (1950.3 Pa) |
| Bearing Type: | Ball |
| Fan Type: | Blower |
| Features: | Locked Rotor Protection, PWM Control, Speed Sensor (Tach) |
| Noise: | 69.0dB(A) |
| Power (Watts): | 74.4 W |
| RPM: | 8200 RPM |
| Termination: | 4 Wire Leads |
| Ingress Protection: | - |
| Operating Temperature: | -4 ~ 158°F (-20 ~ 70°C) |
| Approval Agency: | cURus, TUV |
| Weight: | 0.441 lb (200.00 g) |
| Quantity | Unit Price | Ext. Price |
|---|---|---|
| 1 | ||
| 10 | ||
| 25 | ||
| 50 | ||
| 100 |
Current price of 9BMC24P2G001 is for reference only, if you want to get best price, please submit a inquiry or direct email to our sales team sales@Vigorcomp.com
FAN 12VDC 60X25MM 4WIRES
12VDC 60X60X25MM IP68
FAN AXIAL 119X38MM 48VDC WIRE
XTAL OSC VCXO 204.8000MHZ HCSL
XTAL OSC VCXO 148.3500MHZ HCSL
FAN BLOWER 97X33MM 24VDC WIRE
SPIRAL WRAP 0.187" X 100' NAT