
| Type | Description |
|---|---|
| Series: | OD1238 VA |
| Package: | Box |
| Part Status: | Active |
| Voltage - Rated: | 48VDC |
| Size / Dimension: | Square - 120mm L x 120mm H |
| Width: | 38.00mm |
| Air Flow: | 226.0 CFM (6.33m³/min) |
| Static Pressure: | 1.350 in H2O (336.3 Pa) |
| Bearing Type: | Ball |
| Fan Type: | Tubeaxial |
| Features: | Auto Restart, PWM Control, Speed Sensor (Tach) |
| Noise: | 65.0dB |
| Power (Watts): | 48 W |
| RPM: | 5000 RPM |
| Termination: | 4 Wire Leads |
| Ingress Protection: | - |
| Operating Temperature: | 14 ~ 158°F (-10 ~ 70°C) |
| Approval Agency: | cURus, TUV |
| Weight: | - |
| Quantity | Unit Price | Ext. Price |
|---|---|---|
| 1 | ||
| 10 | ||
| 25 | ||
| 100 | ||
| 250 |
Current price of OD1238-48HBVXC10A is for reference only, if you want to get best price, please submit a inquiry or direct email to our sales team sales@Vigorcomp.com
FAN 12VDC 80X20MM 2WR
FAN AXIAL 119X25.5MM 12VDC WIRE
FAN AXIAL 120X38MM 24VDC
RES ARRAY 13 RES 390 OHM 14SOIC
FAN AXIAL 120X38MM 48VDC WIRE
DC DC CONVERTER 36V 400W
CONN PLUG 18POS SMD GOLD