
| Type | Description |
|---|---|
| Series: | MS2507 |
| Package: | Box |
| Part Status: | Active |
| Voltage - Rated: | 12VDC |
| Size / Dimension: | Square - 25mm L x 25mm H |
| Width: | 7.40mm |
| Air Flow: | 2.8 CFM (0.078m³/min) |
| Static Pressure: | 0.180 in H2O (44.8 Pa) |
| Bearing Type: | Sleeve |
| Fan Type: | Tubeaxial |
| Features: | Speed Sensor (Tach) |
| Noise: | 31.0dB(A) |
| Power (Watts): | - |
| RPM: | 17000 RPM |
| Termination: | 3 Wire Leads |
| Ingress Protection: | - |
| Operating Temperature: | - |
| Approval Agency: | CE, cUL, TUV, UL |
| Weight: | 0.011 lb (4.99 g) |
| Quantity | Unit Price | Ext. Price |
|---|---|---|
| 1 | ||
| 800 |
Current price of MS2507E12D1-RSR is for reference only, if you want to get best price, please submit a inquiry or direct email to our sales team sales@Vigorcomp.com
FAN AXIAL 40.1X20MM 12VDC WIRE
FAN AXIAL 92X25MM 12VDC WIRE
FAN AXIAL 60X15MM 12VDC WIRE
48V 802.3AF INPUT, SWITCH SELECT
FAN AXIAL 25X7.4MM SLEEVE 12VDC
CONN DIN RCPT 50POS PCB RA GOLD
DC DC CONVERTER +/-5V 5W