
| Type | Description |
|---|---|
| Series: | CFM-40V |
| Package: | Tray |
| Part Status: | Active |
| Voltage - Rated: | 12VDC |
| Size / Dimension: | Square - 40mm L x 40mm H |
| Width: | 10.00mm |
| Air Flow: | 5.3 CFM (0.148m³/min) |
| Static Pressure: | 0.090 in H2O (22.4 Pa) |
| Bearing Type: | omniCOOL™ Magnetic Sleeve |
| Fan Type: | Tubeaxial |
| Features: | Auto Restart |
| Noise: | 15.7dB(A) |
| Power (Watts): | 460 mW |
| RPM: | 5000 RPM |
| Termination: | 2 Wire Leads |
| Ingress Protection: | - |
| Operating Temperature: | 14 ~ 158°F (-10 ~ 70°C) |
| Approval Agency: | CE, cURus, TUV |
| Weight: | 0.034 lb (15.42 g) |
| Quantity | Unit Price | Ext. Price |
|---|---|---|
| 1 | ||
| 10 | ||
| 25 | ||
| 50 | ||
| 100 | ||
| 400 | ||
| 800 |
Current price of CFM-4010V-150-157 is for reference only, if you want to get best price, please submit a inquiry or direct email to our sales team sales@Vigorcomp.com
FAN AXIAL 92X25MM VAPO 12VDC
FAN AXIAL 80X25MM 24VDC WIRE
FAN 60X25MM 24VDC RBLS TACH
FAN AXIAL 40X10MM 12VDC WIRE
DIODE ZENER 5.1V 500MW DO213AA
DC DC CONVERTER 15V 25W
DC DC CONVERTER 15V 15W