
| Type | Description |
|---|---|
| Series: | ODB600PT |
| Package: | Box |
| Part Status: | Active |
| Voltage - Rated: | 48VDC |
| Size / Dimension: | Square/Rounded - 120.5mm L x 120.5mm H |
| Width: | 32.00mm |
| Air Flow: | 35.0 CFM (0.980m³/min) |
| Static Pressure: | 0.590 in H2O (147.0 Pa) |
| Bearing Type: | Ball |
| Fan Type: | Blower |
| Features: | - |
| Noise: | 49.0dB |
| Power (Watts): | - |
| RPM: | 3000 RPM |
| Termination: | 2 Wire Leads |
| Ingress Protection: | - |
| Operating Temperature: | -4 ~ 176°F (-20 ~ 80°C) |
| Approval Agency: | cURus |
| Weight: | - |
| Quantity | Unit Price | Ext. Price |
|---|---|---|
| 1 | ||
| 20 |
Current price of ODB600PT-48HB is for reference only, if you want to get best price, please submit a inquiry or direct email to our sales team sales@Vigorcomp.com
BLOWER 50X15MM 12VDC
FAN 80X38MM 12VDC TACH,PWM
FAN AXIAL 60X25MM 12VDC WIRE
NMP CONFIGURABLE POWER SUPPLY 12
NMP CONFIGURABLE POWER SUPPLY 12
FAN BLOWER 120.5X32MM 48VDC WIRE
CONN PLUG HSG FMALE 12POS INLINE