
| Type | Description |
|---|---|
| Series: | San Ace 92W |
| Package: | Box |
| Part Status: | Active |
| Voltage - Rated: | 24VDC |
| Size / Dimension: | Square - 92mm L x 92mm H |
| Width: | 25.00mm |
| Air Flow: | 43.8 CFM (1.23m³/min) |
| Static Pressure: | 0.129 in H2O (32.1 Pa) |
| Bearing Type: | Ball |
| Fan Type: | Tubeaxial |
| Features: | Speed Sensor (Tach) |
| Noise: | 30.0dB(A) |
| Power (Watts): | 1.92 W |
| RPM: | 2650 RPM |
| Termination: | 3 Wire Leads |
| Ingress Protection: | IP68 - Dust Tight, Waterproof |
| Operating Temperature: | -4 ~ 158°F (-20 ~ 70°C) |
| Approval Agency: | CSA, TUV, UL |
| Weight: | 0.265 lb (120.2 g) |
| Quantity | Unit Price | Ext. Price |
|---|---|---|
| 1 | ||
| 10 | ||
| 25 | ||
| 50 | ||
| 100 |
Current price of 9WP0924F401 is for reference only, if you want to get best price, please submit a inquiry or direct email to our sales team sales@Vigorcomp.com
FAN AXIAL 80X25MM 12VDC WIRE
FAN AXIAL 40X10MM 5VDC WIRE
FAN 92X25MM 12VDC
FAN 92X25MM 24VDC IP68 TACH
CONN RCPT 50POS 0.05 GOLD SMD
DC DC CONVERTER 3.3V 75W
CAP FILM 0.056UF 5% 400VDC RAD