
| Type | Description |
|---|---|
| Series: | CFM-25B |
| Package: | Box |
| Part Status: | Active |
| Voltage - Rated: | 12VDC |
| Size / Dimension: | Square - 25mm L x 25mm H |
| Width: | 10.00mm |
| Air Flow: | 1.9 CFM (0.053m³/min) |
| Static Pressure: | 0.130 in H2O (32.4 Pa) |
| Bearing Type: | Ball |
| Fan Type: | Tubeaxial |
| Features: | Auto Restart |
| Noise: | 21.8dB(A) |
| Power (Watts): | 960 mW |
| RPM: | 10000 RPM |
| Termination: | 2 Wire Leads |
| Ingress Protection: | - |
| Operating Temperature: | 14 ~ 158°F (-10 ~ 70°C) |
| Approval Agency: | CE, cURus, TUV |
| Weight: | - |
| Quantity | Unit Price | Ext. Price |
|---|---|---|
| 1 |
Current price of CFM-2510B-1100-218 is for reference only, if you want to get best price, please submit a inquiry or direct email to our sales team sales@Vigorcomp.com
DC AXIAL FAN 80X80X25MM TACH
FAN AXIAL 172X51MM 48VDC WIRE
FAN BLOWER 120X32MM 12VDC WIRE
CRYSTAL 12.0000MHZ 8PF SMD
XTAL OSC VCXO 163.8400MHZ HCSL
DC AXIAL FAN, 25 MM SQUARE, 10 M
DC DC CONVERTER 3.3V 66W