
| Type | Description |
|---|---|
| Series: | - |
| Package: | Box |
| Part Status: | Active |
| Voltage - Rated: | 12VDC |
| Size / Dimension: | Square - 38mm L x 38mm H |
| Width: | 28.00mm |
| Air Flow: | 20.8 CFM (0.582m³/min) |
| Static Pressure: | 1.670 in H2O (416.0 Pa) |
| Bearing Type: | Ball |
| Fan Type: | Tubeaxial |
| Features: | Locked Rotor Protection, PWM Control, Speed Sensor (Tach) |
| Noise: | 59.0dB(A) |
| Power (Watts): | 10.2 W |
| RPM: | 17000 RPM |
| Termination: | 4 Wire Leads |
| Ingress Protection: | - |
| Operating Temperature: | 14 ~ 158°F (-10 ~ 70°C) |
| Approval Agency: | CE, cURus, TUV |
| Weight: | 0.067 lb (30.39 g) |
| Quantity | Unit Price | Ext. Price |
|---|---|---|
| 1 |
Current price of DC0382812V2B-BT0 is for reference only, if you want to get best price, please submit a inquiry or direct email to our sales team sales@Vigorcomp.com
FAN AXIAL 172X38.5MM 24VDC WIRE
FAN BLOWER 220X56MM 24VDC WIRE
FAN AXIAL 127X38MM 24VDC
FIXED IND 51NH 830MA 230 MOHM
FAN 12VDC 38X28MM 4WIRES
CONN HEADER VERT 30POS 2.54MM
TERMINAL BLOCK, PLUGGABLE, 3.81,