
| Type | Description |
|---|---|
| Series: | MR4020 |
| Package: | Box |
| Part Status: | Active |
| Voltage - Rated: | 24VDC |
| Size / Dimension: | Square - 40mm L x 40mm H |
| Width: | 20.00mm |
| Air Flow: | 13.6 CFM (0.381m³/min) |
| Static Pressure: | 0.340 in H2O (84.7 Pa) |
| Bearing Type: | Ball |
| Fan Type: | Tubeaxial |
| Features: | Auto Restart, Speed Sensor (Tach) |
| Noise: | 35.1dB(A) |
| Power (Watts): | - |
| RPM: | 9500 RPM |
| Termination: | 3 Wire Leads |
| Ingress Protection: | - |
| Operating Temperature: | - |
| Approval Agency: | CE, cUL, TUV, UL |
| Weight: | 0.053 lb (24.04 g) |
| Quantity | Unit Price | Ext. Price |
|---|---|---|
| 1 | ||
| 250 |
Current price of MR4020H24B1-RSR is for reference only, if you want to get best price, please submit a inquiry or direct email to our sales team sales@Vigorcomp.com
FAN AXIAL 92X25MM 12VDC WIRE
FAN AXIAL 60X10MM 12VDC WIRE
FAN AXIAL 172X50.8MM 48VDC WIRE
NMP CONFIGURABLE POWER SUPPLY 12
CRYSTAL 30.0000MHZ 7PF SMD
MEMS OSC XO 148.5000MHZ LVCMOS
FAN AXIAL 40X20MM 24VDC WIRE