
| Type | Description |
|---|---|
| Series: | FFB |
| Package: | Bulk |
| Part Status: | Active |
| Voltage - Rated: | 24VDC |
| Size / Dimension: | Square - 120mm L x 120mm H |
| Width: | 38.00mm |
| Air Flow: | 170.9 CFM (4.79m³/min) |
| Static Pressure: | 0.563 in H2O (140.2 Pa) |
| Bearing Type: | Ball |
| Fan Type: | Tubeaxial |
| Features: | Locked Rotor Protection |
| Noise: | 56.5dB(A) |
| Power (Watts): | 19.2 W |
| RPM: | 3600 RPM |
| Termination: | 2 Wire Leads |
| Ingress Protection: | - |
| Operating Temperature: | 14 ~ 140°F (-10 ~ 60°C) |
| Approval Agency: | CE, CSA, UL, VDE |
| Weight: | 0.816 lb (370.13 g) |
| Quantity | Unit Price | Ext. Price |
|---|---|---|
| 1 | ||
| 10 | ||
| 25 | ||
| 50 | ||
| 100 | ||
| 250 | ||
| 500 |
Current price of FFB1224SHE is for reference only, if you want to get best price, please submit a inquiry or direct email to our sales team sales@Vigorcomp.com
FAN IMP MTRZD 100X32MM 12VDC
FAN 80X25MM 24VDC RBLS LOCK
48VDC 92X92X38MM IP68
FAN AXIAL 120X38MM 24VDC WIRE
TERM BLOCK PLUG 4POS STR 3.5MM
IC CHIP
DC DC CONVERTER 5.5V 50W