
| Type | Description |
|---|---|
| Series: | OD1238 |
| Package: | Bulk |
| Part Status: | Active |
| Voltage - Rated: | 48VDC |
| Size / Dimension: | Square - 120mm L x 120mm H |
| Width: | 38.50mm |
| Air Flow: | 100.0 CFM (2.80m³/min) |
| Static Pressure: | 0.280 in H2O (69.7 Pa) |
| Bearing Type: | Sealed Sleeve |
| Fan Type: | Tubeaxial |
| Features: | Speed Sensor (Tach) |
| Noise: | 42.0dB |
| Power (Watts): | 4.8 W |
| RPM: | 3000 RPM |
| Termination: | 3 Wire Leads |
| Ingress Protection: | - |
| Operating Temperature: | 14 ~ 158°F (-10 ~ 70°C) |
| Approval Agency: | cURus, TUV |
| Weight: | - |
| Quantity | Unit Price | Ext. Price |
|---|---|---|
| 1 | ||
| 520 |
Current price of OD1238-48HSS01A is for reference only, if you want to get best price, please submit a inquiry or direct email to our sales team sales@Vigorcomp.com
BLOWER 97X33MM 24VDCTACH,PWM
FAN AXIAL 120X38MM 12VDC WIRE
FAN AXIAL 40X10MM 5VDC WIRE
XTAL OSC XO 75.0000MHZ HCSL
FAN AXIAL 120X38.5MM 48VDC WIRE
DIN41612, FEMALE, IDC TYPE CONNE
DC DC CONVERTER 15V 1W