
| Type | Description |
|---|---|
| Series: | San Ace 120 |
| Package: | Box |
| Part Status: | Active |
| Voltage - Rated: | 24VDC |
| Size / Dimension: | Square - 119mm L x 119mm H |
| Width: | 38.00mm |
| Air Flow: | 260.0 CFM (7.28m³/min) |
| Static Pressure: | 1.370 in H2O (341.2 Pa) |
| Bearing Type: | Ball |
| Fan Type: | Tubeaxial |
| Features: | Locked Rotor Protection |
| Noise: | 64.0dB(A) |
| Power (Watts): | 48 W |
| RPM: | 6000 RPM |
| Termination: | 2 Wire Leads |
| Ingress Protection: | - |
| Operating Temperature: | -4 ~ 158°F (-20 ~ 70°C) |
| Approval Agency: | CSA, TUV, UL |
| Weight: | 0.882 lb (400.07 g) |
| Quantity | Unit Price | Ext. Price |
|---|---|---|
| 1 | ||
| 10 | ||
| 25 | ||
| 50 | ||
| 100 |
Current price of 9SG1224G102 is for reference only, if you want to get best price, please submit a inquiry or direct email to our sales team sales@Vigorcomp.com
FAN 92X25MM 12VDC
FAN AXIAL 92X25MM 12VDC WIRE
FAN AXIAL 80X15MM 12VDC WIRE
CRYSTAL 20.0000MHZ 18PF SMD
CRYSTAL 13.2256MHZ 6PF SMD
FAN 120X38MM 24VDC RBLS
SENSOR HALL EFFECT ANALOG SOT23W