
| Type | Description |
|---|---|
| Series: | AFB |
| Package: | Bulk |
| Part Status: | Active |
| Voltage - Rated: | 12VDC |
| Size / Dimension: | Square - 120mm L x 120mm H |
| Width: | 38.00mm |
| Air Flow: | 151.9 CFM (4.25m³/min) |
| Static Pressure: | 0.571 in H2O (142.2 Pa) |
| Bearing Type: | Ball |
| Fan Type: | Tubeaxial |
| Features: | Locked Rotor Protection, Speed Sensor (Tach) |
| Noise: | 53.0dB(A) |
| Power (Watts): | 12.6 W |
| RPM: | 3700 RPM |
| Termination: | 3 Wire Leads |
| Ingress Protection: | - |
| Operating Temperature: | 14 ~ 140°F (-10 ~ 60°C) |
| Approval Agency: | CE, CSA, UL, VDE |
| Weight: | 0.564 lb (255.83 g) |
| Quantity | Unit Price | Ext. Price |
|---|---|---|
| 1 | ||
| 10 | ||
| 25 | ||
| 50 | ||
| 100 | ||
| 250 | ||
| 500 |
Current price of AFB1212SHE-F00 is for reference only, if you want to get best price, please submit a inquiry or direct email to our sales team sales@Vigorcomp.com
FAN AXIAL 80X32MM 24VDC WIRE
FAN AXIAL 92X25MM 24VDC WIRE
FAN AXIAL 120X38.5MM 48VDC WIRE
CRYSTAL 14.7456MHZ 10PF SMD
FAN AXIAL 120X38MM 12VDC WIRE
DC DC CONVERTER 36V 250W
DC DC CONVERTER +/-12V 15W