
| Type | Description |
|---|---|
| Series: | 3610KL |
| Package: | Bulk |
| Part Status: | Last Time Buy |
| Voltage - Rated: | 24VDC |
| Size / Dimension: | Square - 92mm L x 92mm H |
| Width: | 25.00mm |
| Air Flow: | 47.6 CFM (1.33m³/min) |
| Static Pressure: | 0.149 in H2O (37.1 Pa) |
| Bearing Type: | Ball |
| Fan Type: | Tubeaxial |
| Features: | - |
| Noise: | 37.5dB |
| Power (Watts): | 2.88 W |
| RPM: | 2850 RPM |
| Termination: | 2 Wire Leads |
| Ingress Protection: | - |
| Operating Temperature: | 14 ~ 158°F (-10 ~ 70°C) |
| Approval Agency: | CE, CSA, UL, VDE |
| Weight: | 0.209 lb (94.8 g) |
| Quantity | Unit Price | Ext. Price |
|---|---|---|
| 1 | ||
| 10 | ||
| 25 | ||
| 50 | ||
| 100 | ||
| 250 | ||
| 500 |
Current price of 3610KL-05W-B40-D00 is for reference only, if you want to get best price, please submit a inquiry or direct email to our sales team sales@Vigorcomp.com
FAN AXIAL 120X38.5MM 48VDC WIRE
FAN AXIAL 119X32MM 12VDC WIRE
FAN AXIAL 60X60X13MM 5V WIRE
COOLX POWER SUPPLY
FAN AXIAL 92X25MM 24VDC WIRE
DC DC CONVERTER 5V 5W
MP CONFIGURABLE POWER SUPPLY