
| Type | Description |
|---|---|
| Series: | OD6015 |
| Package: | Bulk |
| Part Status: | Active |
| Voltage - Rated: | 5VDC |
| Size / Dimension: | Square - 60mm L x 60mm H |
| Width: | 15.00mm |
| Air Flow: | 12.0 CFM (0.336m³/min) |
| Static Pressure: | 0.080 in H2O (19.9 Pa) |
| Bearing Type: | Ball |
| Fan Type: | Tubeaxial |
| Features: | Auto Restart, Speed Sensor (Tach) |
| Noise: | 25.0dB |
| Power (Watts): | 600 mW |
| RPM: | 3500 RPM |
| Termination: | 3 Wire Leads |
| Ingress Protection: | - |
| Operating Temperature: | 14 ~ 158°F (-10 ~ 70°C) |
| Approval Agency: | cURus, TUV |
| Weight: | 0.079 lb (35.83 g) |
| Quantity | Unit Price | Ext. Price |
|---|---|---|
| 1 | ||
| 520 |
Current price of OD6015-05LB01A is for reference only, if you want to get best price, please submit a inquiry or direct email to our sales team sales@Vigorcomp.com
120X120X38MM 12V DC FAN W/SPEED
FAN AXIAL 172X51MM 12VDC WIRE
FAN AXIAL 60X25MM IP57 24VDC
FAN AXIAL 60X15MM BALL 5VDC WIRE
CONN HEADER SMD 12POS 1MM
CONN WSMP PLUG STR 50OHM SOLDER
DC DC CONVERTER +/-12V 3W