
| Type | Description |
|---|---|
| Series: | HPLC, FDD1-17251 |
| Package: | Bulk |
| Part Status: | Active |
| Voltage - Rated: | 12VDC |
| Size / Dimension: | Rectangular/Rounded - 172mm L x 151mm H |
| Width: | 51.00mm |
| Air Flow: | 220.0 CFM (6.16m³/min) |
| Static Pressure: | 0.571 in H2O (142.2 Pa) |
| Bearing Type: | Ball |
| Fan Type: | Tubeaxial |
| Features: | PWM Control, Speed Sensor (Tach) |
| Noise: | 52.0dB(A) |
| Power (Watts): | 15.7 W |
| RPM: | 2800 RPM |
| Termination: | 4 Wire Leads |
| Ingress Protection: | IP56M - Dust Protected, Water Resistant |
| Operating Temperature: | -4 ~ 158°F (-20 ~ 70°C) |
| Approval Agency: | CE, cURus, TUV |
| Weight: | 2.5 lbs (1.1 kg) |
| Quantity | Unit Price | Ext. Price |
|---|---|---|
| 1 | ||
| 12 |
Current price of FDD1-17251CBAW3B-56 is for reference only, if you want to get best price, please submit a inquiry or direct email to our sales team sales@Vigorcomp.com
FAN AXIAL 60X25MM IP57 24VDC
FAN AXIAL 120X25.5MM 24VDC WIRE
FAN 12VDC 120X38MM 4WIRES
NMP CONFIGURABLE POWER SUPPLY 12
RELAY GEN PURPOSE SPDT 10A 240V
FAN AXIAL 172X51MM 12VDC WIRE
PRESSURE TRANSMITTER, 150 PSIA,