
| Type | Description |
|---|---|
| Series: | OD8025 |
| Package: | Bulk |
| Part Status: | Active |
| Voltage - Rated: | 12VDC |
| Size / Dimension: | Square - 80mm L x 80mm H |
| Width: | 25.00mm |
| Air Flow: | 26.0 CFM (0.728m³/min) |
| Static Pressure: | 0.070 in H2O (17.4 Pa) |
| Bearing Type: | Ball |
| Fan Type: | Tubeaxial |
| Features: | Auto Restart, PWM Control, Speed Sensor (Tach) |
| Noise: | 23.0dB |
| Power (Watts): | 600 mW |
| RPM: | 2100 RPM |
| Termination: | 4 Wire Leads |
| Ingress Protection: | - |
| Operating Temperature: | -4 ~ 167°F (-20 ~ 75°C) |
| Approval Agency: | cURus, TUV |
| Weight: | 0.191 lb (86.64 g) |
| Quantity | Unit Price | Ext. Price |
|---|---|---|
| 1 | ||
| 520 |
Current price of OD8025-12LB10A is for reference only, if you want to get best price, please submit a inquiry or direct email to our sales team sales@Vigorcomp.com
FAN BLOWER 120X32MM 48VDC WIRE
FAN AXIAL 172X51MM 12VDC WIRE
FAN AXIAL 25X10MM 5VDC WIRE
XTAL OSC VCXO 148.5000MHZ HCSL
FAN AXIAL 80X25MM 12VDC WIRE
CONN RCPT 10POS 0.05 GOLD SMD
DC DC CONVERTER 18.5V 75W