
| Type | Description |
|---|---|
| Series: | San Ace 60 |
| Package: | Box |
| Part Status: | Active |
| Voltage - Rated: | 12VDC |
| Size / Dimension: | Square - 60mm L x 60mm H |
| Width: | 25.00mm |
| Air Flow: | 25.4 CFM (0.711m³/min) |
| Static Pressure: | 0.295 in H2O (73.5 Pa) |
| Bearing Type: | Ball |
| Fan Type: | Tubeaxial |
| Features: | Locked Rotor Protection, Speed Sensor (Tach) |
| Noise: | 37.0dB(A) |
| Power (Watts): | 2.52 W |
| RPM: | 5150 RPM |
| Termination: | 3 Wire Leads |
| Ingress Protection: | - |
| Operating Temperature: | -4 ~ 158°F (-20 ~ 70°C) |
| Approval Agency: | CSA, TUV, UL |
| Weight: | 0.199 lb (90.26 g) |
| Quantity | Unit Price | Ext. Price |
|---|---|---|
| 1 | ||
| 10 | ||
| 25 | ||
| 50 | ||
| 100 | ||
| 250 |
Current price of 109R0612D4011 is for reference only, if you want to get best price, please submit a inquiry or direct email to our sales team sales@Vigorcomp.com
92X25MM, DC, 24V, HIGH STATIC PR
FAN 40X20MM 12VDC
FAN AXIAL 80X25MM 24VDC WIRE
XTAL OSC VCXO 173.37075MHZ
FAN 60X25MM 12VDC RBLS TACH
DC DC CONVERTER 12V 6W
CONN RCPT HSNG MALE 8POS PNL MNT