
| Type | Description |
|---|---|
| Series: | MR6025 |
| Package: | Bulk |
| Part Status: | Active |
| Voltage - Rated: | 24VDC |
| Size / Dimension: | Square - 60mm L x 60mm H |
| Width: | 25.50mm |
| Air Flow: | 26.8 CFM (0.750m³/min) |
| Static Pressure: | 0.350 in H2O (87.2 Pa) |
| Bearing Type: | Ball |
| Fan Type: | Tubeaxial |
| Features: | Auto Restart |
| Noise: | 40.0dB(A) |
| Power (Watts): | - |
| RPM: | 5500 RPM |
| Termination: | 2 Wire Leads |
| Ingress Protection: | - |
| Operating Temperature: | - |
| Approval Agency: | - |
| Weight: | - |
| Quantity | Unit Price | Ext. Price |
|---|---|---|
| 1 |
Current price of MR6025M24B-RSR is for reference only, if you want to get best price, please submit a inquiry or direct email to our sales team sales@Vigorcomp.com
FAN AXIAL 60X15MM 5VDC WIRE
FAN AXIAL 80X25MM 12VDC WIRE
FAN AXIAL 172X50.8MM 48VDC WIRE
CRYSTAL 20.0000MHZ 12PF SMD
DC FAN AXIAL 60X60X25MM 24V
FAN 80X32MM 12VDC IP68 59.4CFM
THERM PAD 20MX15.88MM GRY/WHT