
| Type | Description |
|---|---|
| Series: | 5920VL |
| Package: | Box |
| Part Status: | Active |
| Voltage - Rated: | 48VDC |
| Size / Dimension: | Rectangular/Rounded - 172mm L x 150mm H |
| Width: | 50.80mm |
| Air Flow: | 194.5 CFM (5.45m³/min) |
| Static Pressure: | 0.428 in H2O (106.6 Pa) |
| Bearing Type: | Ball |
| Fan Type: | Tubeaxial |
| Features: | - |
| Noise: | 51.0dB(A) |
| Power (Watts): | 13.4 W |
| RPM: | 2550 RPM |
| Termination: | 2 Wire Leads |
| Ingress Protection: | - |
| Operating Temperature: | 14 ~ 158°F (-10 ~ 70°C) |
| Approval Agency: | - |
| Weight: | 1.8 lbs (816.5 g) |
| Quantity | Unit Price | Ext. Price |
|---|---|---|
| 1 | ||
| 10 | ||
| 25 | ||
| 50 | ||
| 100 |
Current price of 15050VA-48M-EA-YY is for reference only, if you want to get best price, please submit a inquiry or direct email to our sales team sales@Vigorcomp.com
FAN 120X38MM 12VDC RBLS TACH,PWM
FAN AXIAL 120X32MM 12VDC WIRE
FAN AXIAL 40X10MM 5VDC WIRE
RES NTWRK 36 RES MULT OHM 20SOIC
FAN AXIAL 172X50.8MM 48VDC WIRE
FAN AXIAL 40X28MM 12VDC WIRE
SENSOR PRES 101.5PSI GAUGE