
| Type | Description |
|---|---|
| Series: | HPLC, FDD1-17238 |
| Package: | Bulk |
| Part Status: | Active |
| Voltage - Rated: | 24VDC |
| Size / Dimension: | Rectangular/Rounded - 172mm L x 151mm H |
| Width: | 38.50mm |
| Air Flow: | 340.0 CFM (9.52m³/min) |
| Static Pressure: | 1.315 in H2O (327.6 Pa) |
| Bearing Type: | Ball |
| Fan Type: | Tubeaxial |
| Features: | Locked Rotor Sensor |
| Noise: | 68.0dB(A) |
| Power (Watts): | 45.8 W |
| RPM: | 4400 RPM |
| Termination: | 3 Wire Leads |
| Ingress Protection: | IP54 - Dust Protected, Water Resistant |
| Operating Temperature: | -4 ~ 158°F (-20 ~ 70°C) |
| Approval Agency: | CE, cURus, TUV |
| Weight: | 1.9 lbs (861.8 g) |
| Quantity | Unit Price | Ext. Price |
|---|---|---|
| 1 | ||
| 12 |
Current price of FDD1-17238DBJW43 is for reference only, if you want to get best price, please submit a inquiry or direct email to our sales team sales@Vigorcomp.com
FAN AXIAL 120X38.5MM 24VDC WIRE
FAN AXIAL 80X15MM 12VDC WIRE
FAN AXIAL 92.5X38MM 24VDC WIRE
MEMS OSC XO 312.5000MHZ LVPECL
FAN AXIAL 172X38.5MM 24VDC WIRE
LAPPING FILM ALUM OXIDE 0.3U 5"
BAROMETER