
| Type | Description |
|---|---|
| Series: | G8015-G |
| Package: | Bulk |
| Part Status: | Active |
| Voltage - Rated: | 24VDC |
| Size / Dimension: | Square - 80mm L x 80mm H |
| Width: | 15.30mm |
| Air Flow: | 37.0 CFM (1.04m³/min) |
| Static Pressure: | 0.170 in H2O (42.3 Pa) |
| Bearing Type: | Ball |
| Fan Type: | Tubeaxial |
| Features: | Thermal Overload Protector (TOP) |
| Noise: | 36.0dB(A) |
| Power (Watts): | - |
| RPM: | 4000 RPM |
| Termination: | 2 Wire Leads |
| Ingress Protection: | - |
| Operating Temperature: | - |
| Approval Agency: | CE, cUL, TUV, UL |
| Weight: | 0.128 lb (58.06 g) |
| Quantity | Unit Price | Ext. Price |
|---|---|---|
| 1 | ||
| 10 | ||
| 25 | ||
| 50 | ||
| 100 | ||
| 250 | ||
| 500 |
Current price of G8015H24B-RGR is for reference only, if you want to get best price, please submit a inquiry or direct email to our sales team sales@Vigorcomp.com
FAN IMP MTRZD 175X69.3MM 24VDC
FAN AXIAL 127X38.5MM 48VDC WIRE
FAN AXIAL 120X38.5MM 48VDC WIRE
CURRENT SENSE RESISTOR
CIR BRKR THRM 3A 240VAC 32VDC
FAN AXIAL 80X15MM 24VDC
8D 66C 66#22D PIN PLUG