
| Type | Description |
|---|---|
| Series: | CFM-120 |
| Package: | Tray |
| Part Status: | Active |
| Voltage - Rated: | 24VDC |
| Size / Dimension: | Square - 120mm L x 120mm H |
| Width: | 38.00mm |
| Air Flow: | 200.9 CFM (5.63m³/min) |
| Static Pressure: | 0.780 in H2O (194.3 Pa) |
| Bearing Type: | Ball |
| Fan Type: | Tubeaxial |
| Features: | Auto Restart, Locked Rotor Sensor |
| Noise: | 61.5dB(A) |
| Power (Watts): | 21.12 W |
| RPM: | 4600 RPM |
| Termination: | 3 Wire Leads |
| Ingress Protection: | - |
| Operating Temperature: | 14 ~ 158°F (-10 ~ 70°C) |
| Approval Agency: | CE, cURus, TUV |
| Weight: | 0.624 lb (283.04 g) |
| Quantity | Unit Price | Ext. Price |
|---|---|---|
| 1 | ||
| 300 |
Current price of CFM-A238-23-11 is for reference only, if you want to get best price, please submit a inquiry or direct email to our sales team sales@Vigorcomp.com
FAN 92X32MM 24VDC OIL PROOF TACH
FAN AXIAL 172X51MM 12VDC WIRE
FAN AXIAL 120X25.4MM 48VDC WIRE
XTAL OSC XO 74.2500MHZ LVDS
XTAL OSC XO 122.8800MHZ HCSL
DC AXIAL FAN, 120 MM SQUARE, 38
SAFETY EDGE