
| Type | Description |
|---|---|
| Series: | FAD1-12032 |
| Package: | Bulk |
| Part Status: | Active |
| Voltage - Rated: | 12VDC |
| Size / Dimension: | Square - 120mm L x 120mm H |
| Width: | 32.30mm |
| Air Flow: | 99.1 CFM (2.77m³/min) |
| Static Pressure: | 0.167 in H2O (41.6 Pa) |
| Bearing Type: | Hydrodynamic |
| Fan Type: | Tubeaxial |
| Features: | - |
| Noise: | 41.1dB(A) |
| Power (Watts): | 3.12 W |
| RPM: | 2400 RPM |
| Termination: | 2 Wire Leads |
| Ingress Protection: | - |
| Operating Temperature: | 14 ~ 158°F (-10 ~ 70°C) |
| Approval Agency: | CE, cURus, TUV |
| Weight: | 0.469 lb (212.73 g) |
| Quantity | Unit Price | Ext. Price |
|---|---|---|
| 1 | ||
| 520 |
Current price of FAD1-12032CHMW12 is for reference only, if you want to get best price, please submit a inquiry or direct email to our sales team sales@Vigorcomp.com
FAN AXIAL 80X15MM 12VDC WIRE
BLOWER 50X15MM 24VDC
FAN AXIAL 120X38.5MM 48VDC WIRE
FIXED INDUCTOR 43NH 100MA SMD
FIXED IND 68NH 180MA 1.2 OHM SMD
CRYSTAL 45.0000MHZ 6PF SMD
FAN AXIAL 120X32.3MM 12VDC WIRE