
| Type | Description |
|---|---|
| Series: | MR8025 |
| Package: | Box |
| Part Status: | Active |
| Voltage - Rated: | 24VDC |
| Size / Dimension: | Square - 80mm L x 80mm H |
| Width: | 25.00mm |
| Air Flow: | 44.0 CFM (1.23m³/min) |
| Static Pressure: | 0.150 in H2O (37.3 Pa) |
| Bearing Type: | Ball |
| Fan Type: | Tubeaxial |
| Features: | Auto Restart |
| Noise: | 31.5dB(A) |
| Power (Watts): | - |
| RPM: | 3000 RPM |
| Termination: | 2 Wire Leads |
| Ingress Protection: | - |
| Operating Temperature: | - |
| Approval Agency: | CE, cUL, TUV, UL |
| Weight: | 0.119 lb (53.98 g) |
| Quantity | Unit Price | Ext. Price |
|---|---|---|
| 1 | ||
| 100 |
Current price of MR8025L24B-FSR is for reference only, if you want to get best price, please submit a inquiry or direct email to our sales team sales@Vigorcomp.com
FAN AXIAL 120X25MM 12VDC
FAN AXIAL 120X25MM 12VDC WIRE
FAN AXIAL 40X10MM 5VDC WIRE
CRYSTAL 27.1200MHZ 11PF SMD
XTAL OSC VCXO 10.2400MHZ HCSL
FAN AXIAL 80X25MM 24VDC WIRE
XTAL OSC XO 33.0000MHZ CMOS SMD