
| Type | Description |
|---|---|
| Series: | 5300TD |
| Package: | Bulk |
| Part Status: | Active |
| Voltage - Rated: | 24VDC |
| Size / Dimension: | Square - 140mm L x 140mm H |
| Width: | 50.80mm |
| Air Flow: | 241.3 CFM (6.76m³/min) |
| Static Pressure: | - |
| Bearing Type: | Ball |
| Fan Type: | Tubeaxial |
| Features: | PWM Control, Speed Sensor (Tach) |
| Noise: | 70.0dB(A) |
| Power (Watts): | 41 W |
| RPM: | 6000 RPM |
| Termination: | 4 Wire Leads |
| Ingress Protection: | - |
| Operating Temperature: | -4 ~ 158°F (-20 ~ 70°C) |
| Approval Agency: | - |
| Weight: | 2 lbs (907.2 g) |
| Quantity | Unit Price | Ext. Price |
|---|---|---|
| 1 | ||
| 10 | ||
| 25 | ||
| 50 |
Current price of 5314/2TDHP is for reference only, if you want to get best price, please submit a inquiry or direct email to our sales team sales@Vigorcomp.com
FAN AXIAL 120X38.5MM 12VDC WIRE
DC FAN AXIAL 80X80X38MM 12V
FAN AXIAL 92X25MM 12VDC
VARISTOR 1KV 10KA DISC 20MM
FAN AXIAL 140X50.8MM 24VDC WIRE
CONN HEADER VERT 62POS 2.54MM
DC DC CONVERTER 15V 20W