
| Type | Description |
|---|---|
| Series: | PE |
| Package: | Box |
| Part Status: | Active |
| Voltage - Rated: | 12VDC |
| Size / Dimension: | Square - 60mm L x 60mm H |
| Width: | 25.00mm |
| Air Flow: | 40.0 CFM (1.12m³/min) |
| Static Pressure: | 0.640 in H2O (159.4 Pa) |
| Bearing Type: | Ball |
| Fan Type: | Tubeaxial |
| Features: | Auto Restart |
| Noise: | 46.0dB(A) |
| Power (Watts): | 4.44 W |
| RPM: | 7600 RPM |
| Termination: | 2 Wire Leads |
| Ingress Protection: | - |
| Operating Temperature: | 14 ~ 158°F (-10 ~ 70°C) |
| Approval Agency: | CE, CUR, TUV, UL |
| Weight: | 0.157 lb (71.21 g) |
| Quantity | Unit Price | Ext. Price |
|---|---|---|
| 1 | ||
| 10 | ||
| 25 | ||
| 50 | ||
| 100 | ||
| 250 | ||
| 500 |
Current price of PE60251BX-000U-A99 is for reference only, if you want to get best price, please submit a inquiry or direct email to our sales team sales@Vigorcomp.com
FAN AXIAL 80X38MM 24VDC WIRE
FAN AXIAL 80X15MM BALL 5VDC WIRE
FAN AXIAL 60X25MM 12VDC WIRE
XTAL OSC XO 98.3040MHZ HCSL
XTAL OSC XO 77.7600MHZ LVDS
FAN AXIAL 60X25MM 12VDC WIRE
SCREWDRIVER TIP WLC100 AND WP35