G6015M12B-RHR
Manufacturer
Mechatronics
VIGOR # :
Description
FAN AXIAL 60X15MM 12VDC
Catalog
DC Brushless Fans (BLDC)
DataSheet
G6015M12B-RHR PDF
Type Description
Series:G6015-H
Package:Bulk
Part Status:Active
Voltage - Rated:24VDC
Size / Dimension:Square - 60mm L x 60mm H
Width:15.00mm
Air Flow:16.0 CFM (0.448m³/min)
Static Pressure:0.170 in H2O (42.3 Pa)