F6025M12B-RHR
Manufacturer
Mechatronics
VIGOR # :
Description
FAN AXIAL 60X25MM 12VDC
Catalog
DC Brushless Fans (BLDC)
DataSheet
F6025M12B-RHR PDF
Type Description
Series:F6025-H
Package:Bulk
Part Status:Active
Voltage - Rated:12VDC
Size / Dimension:Square - 60mm L x 60mm H
Width:25.00mm
Air Flow:17.0 CFM (0.476m³/min)
Static Pressure:0.200 in H2O (49.8 Pa)