ME6038H24B-FSR
Manufacturer
Mechatronics
VIGOR # :
Description
FAN AXIAL 60X38MM 24VDC WIRE
Catalog
DC Brushless Fans (BLDC)
DataSheet
ME6038H24B-FSR PDF
Type Description
Series:ME6038
Package:Bulk
Part Status:Active
Voltage - Rated:24VDC
Size / Dimension:Square - 60mm L x 60mm H
Width:38.00mm
Air Flow:47.3 CFM (1.32m³/min)
Static Pressure:0.930 in H2O (231.7 Pa)