
| Type | Description |
|---|---|
| Series: | ASFN9 |
| Package: | Bulk |
| Part Status: | Obsolete |
| Voltage - Rated: | 24VDC |
| Size / Dimension: | Square - 92mm L x 92mm H |
| Width: | 25.00mm |
| Air Flow: | 57.5 CFM (1.61m³/min) |
| Static Pressure: | 0.150 in H2O (37.5 Pa) |
| Bearing Type: | Ball |
| Fan Type: | Tubeaxial |
| Features: | Auto Restart, Locked Rotor Protection |
| Noise: | 35.5dB(A) |
| Power (Watts): | 5.28 W |
| RPM: | 2750 RPM |
| Termination: | 2 Wire Leads |
| Ingress Protection: | - |
| Operating Temperature: | 14 ~ 140°F (-10 ~ 60°C) |
| Approval Agency: | CE, cURus |
| Weight: | - |
| Quantity | Unit Price | Ext. Price |
|---|
Current price of ASFN96372 is for reference only, if you want to get best price, please submit a inquiry or direct email to our sales team sales@Vigorcomp.com
FAN AXIAL 172X50.8MM 48VDC WIRE
FAN THERM
FAN AXIAL 80X15MM 24VDC WIRE
SWITCH ROCKER SPDT 21A 14V
LINE FILTER 110/250VAC 3A CHAS
5 VDC BRUSHLESS FAN
CONN MOD JACK 8P8C R/A UNSHLD