
| Type | Description |
|---|---|
| Series: | 3400N |
| Package: | Bulk |
| Part Status: | Active |
| Voltage - Rated: | 12VDC |
| Size / Dimension: | Square - 92mm L x 92mm H |
| Width: | 25.40mm |
| Air Flow: | 49.5 CFM (1.39m³/min) |
| Static Pressure: | - |
| Bearing Type: | Ball |
| Fan Type: | Tubeaxial |
| Features: | Speed Sensor (Tach) |
| Noise: | 32.0dB(A) |
| Power (Watts): | 1.7 W |
| RPM: | 2700 RPM |
| Termination: | 3 Wire Leads |
| Ingress Protection: | - |
| Operating Temperature: | -4 ~ 158°F (-20 ~ 70°C) |
| Approval Agency: | - |
| Weight: | - |
| Quantity | Unit Price | Ext. Price |
|---|
Current price of 3412N/2 is for reference only, if you want to get best price, please submit a inquiry or direct email to our sales team sales@Vigorcomp.com
FAN AXIAL 25X10MM 12VDC WIRE
FAN AXIAL 60X25.5MM 5VDC WIRE
FAN BLOWER 34.8X7.3MM 5VDC WIRE
MEMS OSC XO 14.0000MHZ H/LV-CMOS
CONN HEADER R/A 44POS 2.54MM
CONN FPC BOTTOM 47POS 0.30MM R/A
FAN AXIAL 92X25.4MM 12VDC