
| Type | Description |
|---|---|
| Series: | ASFN9 |
| Package: | Bulk |
| Part Status: | Obsolete |
| Voltage - Rated: | 12VDC |
| Size / Dimension: | Square - 92mm L x 92mm H |
| Width: | 25.00mm |
| Air Flow: | 49.4 CFM (1.38m³/min) |
| Static Pressure: | 0.111 in H2O (27.6 Pa) |
| Bearing Type: | Ball |
| Fan Type: | Tubeaxial |
| Features: | Auto Restart, Locked Rotor Sensor |
| Noise: | 32.0dB(A) |
| Power (Watts): | 3 W |
| RPM: | 2350 RPM |
| Termination: | 3 Wire Leads |
| Ingress Protection: | - |
| Operating Temperature: | 14 ~ 140°F (-10 ~ 60°C) |
| Approval Agency: | CE, cURus |
| Weight: | - |
| Quantity | Unit Price | Ext. Price |
|---|
Current price of ASFN90391 is for reference only, if you want to get best price, please submit a inquiry or direct email to our sales team sales@Vigorcomp.com
FAN DC AXIAL
FAN 52X15MM 12VDC THERM
FAN AXIAL 60X20MM VAPO 12VDC
RES 0.51 OHM 1% 0.4W 0204
RES SMD 33.2K OHM 0.1% 0.8W 2010
XTAL OSC VCXO 25.0000MHZ LVDS
5 VDC BRUSHLESS FAN