
| Type | Description |
|---|---|
| Series: | - |
| Package: | Bulk |
| Part Status: | Active |
| Type: | Heat Pipe |
| Attachment Method: | Epoxy or Solder |
| Shape: | Flat |
| Power - Cooling: | 80.0W @ 250mm |
| Thermal Resistance: | - |
| Wick Type: | Sintered |
| Length: | 9.843" (250.00mm) |
| Width: | 0.413" (10.50mm) |
| Height: | 0.177" (4.50mm) |
| Diameter: | - |
| Operating Temperature: | 30°C ~ 120°C |
| Features: | - |
| Material: | Copper |
| Platform: | - |
| Quantity | Unit Price | Ext. Price |
|---|---|---|
| 1 | ||
| 10 | ||
| 25 | ||
| 50 | ||
| 100 | ||
| 250 | ||
| 500 | ||
| 1000 |
Current price of ATS-HP-F9L250S70W-015 is for reference only, if you want to get best price, please submit a inquiry or direct email to our sales team sales@Vigorcomp.com
DS18VP6FF100 CABLE PNP 100MM FIX
RANGE: 60 M; INPUT: 10-30V DC
FLAT HEATPIPE 70W 4.5X10.5X250MM
SENSOR 75PSI M12-1.5 6G 20MA