ATS-20F-167-C1-R0
Description
HEATSINK 25X25X20MM R-TAB
DataSheet
ATS-20F-167-C1-R0 PDF
Type Description
Series:pushPIN™
Package:Bulk
Shape:Square, Fins
Length:0.984" (25.00mm)
Width:0.984" (25.00mm)
Diameter:-
Fin Height:0.790" (20.00mm)
Power Dissipation @ Temperature Rise:-
Thermal Resistance @ Forced Air Flow:9.03°C/W @ 100 LFM